Niezwykle popularne stały się znów kotły na paliwa stałe. A to wszystko dlatego, że producenci zaczęli rozwijać te zapomniane kotły – z jakiego powodu akurat zaczęli je rozwijać? Tak w sumie cały czas obserwujemy wzrost zainteresowania takimi kotłami. Otóż kotły na paliwa stałe są bardzo tanie, wręcz najtańsze w eksploatowaniu. To zasadniczo wpływa na popularność tych kotłów. Ale to nie wszystko.

Piece na paliwa stałe są przede wszystkim uniwersalne. Można w nich palić praktycznie wszystkie rodzaje paliw stałych, w tym węgiel kamienny, węgiel brunatny, a nawet brykiet z węgla brunatnego! A co jeśli chodzi o użtkowanie takich kotłów? Na szczęście producenci w końcy przyłożyli się do automatyzacji niektórych czynności. I tak dzisiaj stosowane są nowoczesne kotłu na paliwo stałe z podajnikiem! A uciążliwość w użytkowaniu to najbardziej poważna, chyba jedyna wada tychże kotłów.

Dzięki wspaniałym właściwościom takich kotłów na paliwa stałe stały się ponownie niezmiernie popularne. W jednorodzinnych domach nie trzeba jak najbardziej inwestować w kotły co – można między innymi zdecydować się na ogrzewanie domu kominkiem – można jako paliwo wybrać drewno czy bez ściemniania brykiet dobrej jakości.

Advertisements